Rowerem z metra Młociny do Puszczy Kampinoskiej

Kilka propozycji tras na tej stronie zaczyna się w Łomiankach lub Starych Babicach i dalej kieruje się skrajem Puszczy Kampinoskiej. Poniżej kilka podpowiedzi, jak dostać się do tych punktów z metra Młociny, co jest praktykowane przez wielu kolarzy.

Do Łomianek

Zapewne większość kolarzy wybiera wariant najkrótszy, czyli przez Pułkową, a więc wylotówkę na Gdańsk. Niestety, jego wadą – jak nietrudno się domyślić – jest spory ruch samochodowy. Wprawdzie od kilku lat władze Warszawy zapowiadają poprowadzenie tędy ścieżki rowerowej, ale niestety wciąż pozostaje ona tylko na ratuszowych social mediach.

Jazdę wylotówką można nieco skrócić, omijając ją przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego zwany „uksfordem”.

Nieco mniejszy ruch uświadczymy, jadąc koło Cmentarza Północnego, ale to kosztem nieco dłuższej trasy. Co ciekawe, wariant ten biegnie mniej więcej wzdłuż planowanej nowej ekspresowej wylotówki na Gdańsk. Ponoć ma powstać do 2025 roku.

Do Starych Babic

Do Starych Babic najłatwiej dojechać ul. Arkuszową, a następnie przez Mościska, Klaudyn i Janów. Trasa wiedzie ładnym asfaltem, choć niestety w dni powszednie jest tu całkiem spory ruch.

Jeśli chcecie dojechać szosą w głąb Puszczy, najlepiej jechać ul. Arkuszową prosto jak w mordę strzelił. Zaraz po opuszczeniu Warszawy zacznie się ścieżka rowerowa, niestety, aż do centrum Lasek słabo się ona nadaje dla rowerów szosowych. Centrum Izabelina sugeruję objechać ulicą Krasińskiego. Jeśli chcecie dojechać do Lipkowa, przez który wielu kolarzy jedzie dookoła „Kampinosu”, wystarczy w Izabelinie przed kościołem skręcić w lewo w ul. Fedorowicza.

fot. na górze Wikipedia/Adamon

4 myśli na “Rowerem z metra Młociny do Puszczy Kampinoskiej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *