Strava FlyBy nie działa. Jak włączyć?

Strava bez szczególnego rozgłosu wyłączyła niedawno sympatyczną funkcję FlyBy. Ale spokojnie, można ją łatwo i szybko przywrócić do życia.

Gdy podczas dłuższych wypadów zobaczę „pośrodku niczego” jakiegoś rowerzystę gnającego z naprzeciwka, na usta ciśnie mi się pytanie, skąd i dokąd jedzie. Z kolei gdy na krótszych trasach ktoś mnie znienacka wyprzedzi, zawsze zżera mnie ciekawość, czy on tak szybko jedzie cały czas, a może tylko przez chwilę?

Dzięki temu, że ze Stravy korzysta spora część krajowej kolarskiej braci, odpowiedzi na te i inne pytania często mogłem znaleźć w funkcji FlyBy. Ku mojemu zaskoczeniu, ostatnio okazało się jednak, że znikła.

Krótkie śledztwo wykazało, że administratorzy Stravy zdecydowali się ją domyślnie wyłączyć u wszystkich użytkowników. Zapewne dokonano tego jakoś w październiku. Przyczyną zmian jest oczywiście zwiększenie ochrony prywatności użytkowników.

Jak uruchomić to narzędzie z powrotem? Wystarczy przejść w menu do „Settings”, następnie „Privacy Controls” i odnaleźć pole Flyby, gdzie zaznaczamy opcję „Everyone”.

Strava FlyBy - włączanie

Niestety, by narzędzie działało tak fajnie jak przed zmianą, opisaną powyżej krótką czynność powinna wykonać cała reszta użytkowników Stravy. Tymczasem zdaje się, że wielu z nich nawet nie jest świadomych, że Flyby  zostało wyłączone. Czyżby był to krok w kierunku wygaszenia tego sympatycznego narzędzia? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *