Równo i spokojnie objedziemy Błonie

Z racji krzyżujących się ruchliwych dróg podwarszawskie Błonie nie są specjalnie przyjazne kolarzom. Ale dzięki zakończonemu właśnie remontowi pewnej mało znanej ulicy możemy łatwo ominąć tę miejscowość rowerem, i to po całkiem równym asfalcie.

Mowa o ulicy Górnej biegnącej na południe od Błonia przez wieś Żukówka. Jak można wywnioskować ze Strava Heatmap, ta lokalna droga była dotychczas mało popularna wśród rowerzystów, a to zapewne przez wzgląd na fatalną nawierzchnię. Ale dzięki zakończonemu właśnie remontowi nie można już narzekać na tutejszy asfalt!

Warto dodać, że w połączeniu z innymi lokalnymi (i również gładkimi) drogami ulica Górna stanowi świetną opcję, by ominąć Błonie, jadąc w kierunku wschód – zachód. A można nawet wyznaczyć pseudoobwodnicę tego miasta, dzięki której w relatywnie niewielkim ruchu objedziemy tę miejscowość dookoła.

Krajobrazowo trasa nie jest specjalnie fascynująca – wzdłuż niej zobaczymy jednak to, z czego słynie ta część Mazowsza, a więc… ciągnące się w nieskończoność gigantyczne magazyny (swego czasu Błonie miały nawet hasło reklamowe nawiązujące do logistyki), a także bezkresne i płaskie pola. Przejedziemy też przez śmierdzącą Utratę, miniemy XIX-wieczny pałacyk w miejscowości o niemiecko brzmiącej nazwie Pass, a w Rokitnie pośrodku pola naszą uwagę przykuje stercząca wieża tamtejszego zabytkowego kościoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *