Leją asfalt w piaseczyńskim

Jesień to tradycyjnie okres, gdy drogowcy finiszują z wieloma inwestycjami na lokalnych drogach. Które z nich mogą zainteresować kolarzy na południe od stolicy?

Inspiracją do wpisu jest poniższa informacja wyszperana na stronie starostwa w Piasecznie. By łatwiej się połapać, co jest gdzie, lokalizacje wybranych inwestycji wrzuciłem na mapę (może być czytelna tylko na dużych ekranach). Niech równy asfalt w tych punktach będzie inspiracją do ruszenia tyłka z kanapy!

 „Skończona została już budowa chodnika z Głoskowa do Runowa, ulicy Przyszłości w Łazach (1), drogi Kawęczynek – Słomczyn (2), drogi w Krępie w gminie Prażmów (3) oraz przebudowa drogi w Świętochowie (4).

Trwa budowa chodników w Kotorydzu w gminie Tarczyn i w Łoziskach oraz ronda w Krupiej Wólce. Rozpoczęła się też długo oczekiwana rozbudowa ul. Szkolnej w Lesznowoli (5), budowa ul. Akacjowej w Marylce (6), ul. Masztowej w Antoninowie (7) oraz chodnika przy Pionierów w Zalesiu Górnym (na odcinku od ul. Koralowych Dębów do ul. Młodych Wilcząt).

Właśnie ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Mazowieckiej i Żwirowej w Bobrowcu i Wilczej Górze (8). Niebawem rozpocznie się również budowa chodnika w Woli Mrokowskiej i rozbudowa ulicy Dworskiej w Chylicach i Chyliczkach (9), która będzie obejmować także rozbiórkę mostu i budowę nowego. Ta inwestycja zakończy się we wrześniu przyszłego roku”.

Z punktu widzenia rowerzysty z pewnością warto jeszcze wspomnieć o nowej ścieżce rowerowej prowadzącej z Młochowa w kierunku Tarczyna (10 – fot. poniżej). To kilka kilometrów całkiem przyzwoitego asfaltu. Szkoda tylko, że się urywa pośrodku niczego.

Budowa ścieżki rowerowej między Młochowem a Tarczynem (stan na wrzesień, obecnie jest już gotowa)

Jak macie informacje o innych ciekawych nowych lub wyremontowanych drogach, piszcie na mazowieckaszosa@gmail.com.

fot. na górze: SP w Piasecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.