Z Warszawy do Izabelina wreszcie po równej drodze

Izabelin – najbogatsza gmina na Mazowszu, wreszcie doczekała się przyzwoitej głównej drogi.

W tym tygodniu zakończył się gruntowny remont ostatnich odcinków ul. 3 maja – drogi od granic Warszawy przez Laski do Izabelina. Najnowsze prace objęły fragment od granicy Lasek przez las do Izabelina i dalej do centrum miejscowości. Przy okazji wylano też nowy asfalt na drodze od granic Warszawy do Mościsk. Pozostałe fragmenty ul. 3 maja wyremontowano w latach wcześniejszych.

Koniec tego remontu to oczywiście dobra wiadomość dla rowerzystów, choć z pewnością nie dla wszystkich. Wzdłuż ul. 3 maja wybudowano bowiem również ścieżkę rowerową, która – niestety – na wielu odcinkach biegnie po kostce brukowej oraz podjazdach do posesji. Pewnym pocieszeniem jest to, że wzdłuż drogi nie rozmieszczono (jeszcze) znaków zakazu wjazdu dla rowerów. Choć na gruncie kodeksu drogowego znaki te i tak nie są potrzebne – jeśli oznaczono ścieżkę rowerową lub pieszo-rowerową, rowerzysta (teoretycznie) ma obowiązek zjechać z drogi.

Jednocześnie warto nadmienić, że odcinek ścieżki rowerowej od ronda w Izabelinie do ronda w Laskach biegnie po całkiem przyzwoitym asfalcie. To samo dotyczy ukończonego 2 lata temu odcinka z Truskawia do Izabelina.

Jak zwykle zachęcam do nadsyłania informacji o ciekawych nowych i wyremontowanych drogach, które mogą urozmaicić mazowiecki trening lub wycieczkę: mazowieckaszosa@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *