Gdzieś między Otwockiem a Garwolinem: krótki asfalt, który robi różnicę

Rzadko zdarza się, żeby krótki odcinek nowego asfaltu potrafił tak mocno skrócić trasę. Tak jest w przypadku remontu drogi, który zakończono niedawno w powiecie otwockim.

Chodzi o raptem kilkusetmetrowy odcinek między wioskami Natolin a Wola Władysławowska. Dotychczas był on drogą gruntową, ale pod koniec tego roku wylano tu asfalt. Ta niewielka inwestycja na niektórych kolarskich trasach potrafi zrobić całkiem sporą różnicę (patrz mapa). Przede wszystkim znacząco skraca przejazd z Osiecka w kierunku Wilgi czy Łaskarzewa. Przykład trasy, którą można tędy poprowadzić, znajdziecie w moim wcześniejszym wpisie pod hasłem „Promik, bitwa i megawaty, czyli rowerem na południowy wschód” (na załączonej tam mapie na razie wciąż widnieje dotychczasowy objazd).

Generalnie polecam Wam te okolice – wśród kolarzy są mało znane, ale dość ładne, z niewielkim ruchem drogowym i przyzwoitym asfaltem.

Przy okazji jak zwykle zwracam się do stale rosnącego grona czytelników – jeśli macie wiedzę o fajnych nowych drogach na Mazowszu, piszcie na maila (mazowieckaszosa@gmail.com) lub przez media społecznościowe.

1 myśl na “Gdzieś między Otwockiem a Garwolinem: krótki asfalt, który robi różnicę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.